Medienos pervežimas

Miškavežis – ypatinga krovinių vežimo rūšis ir jai keliami konkretūs reikalavimai. Transporto priemonėms, gabenančioms medieną, taikomi griežtesni įstatymai, nes jos daro didesnę žalą miško ir regioniniams keliams. Ir šių taisyklių laikymasis yra stebimas gana griežtai.

Medienos pervežimo reikalavimai Lietuvoje

Šalies keliais gali judėti miškavežis, kurio bendras svoris yra ne didesnis nei 40 tonų, o apkrova ašims ne didesnė nei 11,5 tonų. Tokios pačios taisyklės galioja ir kaimyninėse šalyse – Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Vakarų šalyse maksimalus pakrauto miškavežio svoris yra didesnis: pavyzdžiui, Nyderlanduose – 50 tonų. Leistinas medienos pakrovimo aukštis yra – 1,6 m.
Ir tai dar ne viskas. Asmenys, fiziniai arba juridiniai, privalo pranešti vietos valdžios institucijoms apie medienos gabenimą likus ne mažiau kaip 1 dienai iki tokių darbų atlikimo. Paprastai tai turėtų būti daroma tuo metu, kai padidėja kelio dangos pažeidimo tikimybė – esant stipriam lietui arba kitam prastam orui. Atkreipkite dėmesį, kad pranešimas apie medienos pervežimą praktikuojamas ilgą laiką, net be jo įteisinimo – pačios valdžios institucijos užblokavimo įėjimus į mišką, sustatė draudžiamus ženklus ir panašiai, susiklosčius tam tikroms oro sąlygoms.

Miškavežių vairuotojai

Specialistas, valdantis šią specialią įrangą, turi ne tik mokėti vairuoti sunkvežimį medienai, bet ir dirbti su manipuliatoriumi. Be to, miškavežio vairuotojas – taip pat ir protingas žmogus, nes dirbant miške ne visada aišku, kuriuo keliu ir kur važiuoti, ir neretai tenka orientuotis vietoje, savarankiškai suplanuoti maršrutą. Nepamirškite apie miške esančias kliūtis – todėl reikia įdėmiai ir atsargiai vairuoti sunkvežimį su mediena.

Kur rasti sunkvežimį medienos pervežimui ir vairuotoją

Mūsų įmonės svetainėje galite palikti internetinę paraišką medienos pervežimas. Jūs nurodote reikalingo transporto rūšį, kontaktinius duomenis ir mūsų vadybininkai su Jumis susisieks. Mes garantuojame techniškai tvarkingą transporto priemonę, pristatymą laiku ir kvalifikuotą vairuotoją medienos pervežimas Lietuvoje laikantis įstatymo reikalavimų.

Susisiekite su mumis
+37063510000

Palikite savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime